Žibintų festivalis, 1 dalis   Leave a comment

Šį savaitgalį Seule praūžė dvi dienas trukęs Žibintų festivalis – tikriausiai didžiausias su rytoj minimu 2555-tuoju Budos gimtadieniu susijęs renginys. Šeštadienį vyko žibintų paradas, o sekmadienį buvo surengta mugė, mažesnis paradas ir baigiamasis koncertas. Kadangi visko buvo labai daug įdomaus, šiame įraše tik apie pirmąją dieną.

Šeštadienio šventė prasidėjo Donguk universitete, iš kurio jau vakarėjant pajudėjo eisena į centrinę Džogje šventyklą. Joje dalyvavo įvairios organizacijos, studentų būreliai, įvairių šalių budistai, muzikantai arba šiaip pavieniai žmonės. Paradas pakeliui vis didėjo, nes prie gatvės su žibintais stovintys žmonės tiesiog prisijungdavo prie eisenos galo. Po truputį temstant visa gatvė pavirto į tūkstančių skirtingų spalvų žibintų margumyną. Atrodė nuostabiai :) Prie visko prisidėjo gera visų nuotaika ir tai, kad paradui buvo paskirta didelė šešių juostų gatvė, kuria einant atsiranda neįprastas jausmas, jog pėstieji atsikovoję mašinoms priklausančią erdvę.

Netoli šventyklos buvo įrengta scena, iš kurios pranešinėdavo apie eisenos dalyvius, kas jie tokie, iš kur, su kokiais žibintais ir pan. Vėliau ten pat vyko koncertas ir linksmybės tęsėsi dar kelias valandas.

Youtube jau pasirodo pirmieji kitų įkelti video. Čia vienas iš jų, o daugiau galite rasti tiesiog ieškodami “Lotus Lantern Festival 2011“:

Rytoj – apie sekmadienio mugę ir mažesnę, bet ne ką prastesnę eiseną :)

Posted 2011/05/09 by linasd in Pietų Korėja

Tagged with , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: