Du užlipimai į Invangsaną   3 comments

Korėjoj šventinė savaitė. Vakar buvo Vaikų diena, o ateinantį antradienį – Budos gimtadienis. Abi dienos nedarbo, todėl naudodamasis proga įgyvendinau seniai regztą planą užkopti į kurį nors Seulo kalną. Pirmam bandymui pasirinkau vidutinioką – 338 metrų aukščio Invansaną (인왕산), esantį šiaurinėje miesto dalyje. Diena prabėgo labai įdomiai, nes užlipti buvo palyginti nesunku, oras pasitaikė jau beveik vasariškas, o kalnas palepino jau išsiilgtais pavasariškos gamtos kvapais ir tolių vaizdais.

Lipimas į viršų prasidėjo dar einant miesto gatvėmis, kol galiausiai namai pradėjo retėti ir prasidėjo kalno papėdėje esančios budistinės šventyklos teritorija.

Korėjietiški stogų raštai.

Dalis šventyklos vartų.

Pats kalnas pusiau akmeninis, pusiau apaugęs medžiais ir krūmais. Daug kur yra takeliai ir laipteliai, bet kai kur tenka lipti kaip išmanai, ypač jeigu sugalvoji nuklysti nuo maršruto.

Jau kiek palipus į viršų atsiveria pirmoji didesnį uola, prie kurios įrengta šventyklėlė. Kadangi netrukus Budos gimtadienis, visur pilna spalvotų žibintų.

Kuo labiau į viršų, tuo daugiau atvirų uolų, kuriomis visi ir kabarojasi į priekį. Niekur nėra jokių aptvėrimų, reikia pačiam saugotis, kad nenugarmėtum į apačią.

Takelis akmenų viršūnėmis.

...

Miesto ir pakalnės panorama.

Kaip minėjau, vienur laipteliai, o kitur tiesiog išminti takeliai.

Nuotrauka nuo vienos uolos, kur žemiau matosi tolimesnė uola, o dar žemiau - dar tolimesnė su į skruzdėliukus pavirtusiais žmonėmis.

Kai kur įrengtos mini šventyklėlės su mažais budukais ir kitais neaiškiais personažais.

Kai iki viršūnės liko kokie 50 metrų, paaiškėjo, kad pasirinktas maršrutas iki jos nenuves. Neaišku kodėl, bet takas baigėsi atsirėmimu į spygliuota viela apraizgytą tvorą, kurios iš vienos pusės tiesiog nėjo apeiti, o iš kitos ji atsirėmė į per kalną einančią senąja miesto gynybinę sieną. Pasipiktinus tokia neteisybe teko leistis į apačią…

Besileidžiant po proskyną išlindusi šventykla.

Diena graži, kojos nepavargę... Reikia visgi užlipti į tą kalną! Pakalnėje rastas žemėlapis nurodė kitą kelią ir netrukus perėjau į už sienos esančią pusę.

Iš pradžių buvo paprastas pasivaikščiojimas parko takeliu, tačiau jis greitai baigėsi ir prasidėjo tūkstantis ir vienas laiptelis į viršų. Dauguma jų akmeniniai ir pamarginti baltais dažais.

Siena, lipanti į pačią viršūnę.

Atsisukus atgal matosi kaip ji nuvinguriuoja iki žemesnės viršūnės, o paskui leidžiasi į kairę žemyn.

Štai ir iš antro karto pasiekta viršūnė.

Dar viena panorama. Šįkart nuo pačios viršūnės.

Ir dar gabaliukas miesto.

Pasėdėjus ant uolų ir atsižiūrėjus į tolius, patraukiau žemyn. Tiesa, kitu keliu, besekant toliau kalnais keliaujančią sieną. Iš pradžių jį pereina ant kitos viršūnės...

...o paskui neria tiesiai į apačią.

Štai toks smagus kalniukas. Po jo norisi daugiau ir jau nužiūrėjau sekantį – 630 metrų Gvanaksaną. Tereikia sulaukti tinkamo laisvadienio :)

Posted 2011/05/06 by linasd in Pietų Korėja

Tagged with ,

3 responses to “Du užlipimai į Invangsaną

Subscribe to comments with RSS.

  1. Jei čia Ingwansan, mano žiniomis – tai šamanistinė šventykla! :) P.Korėja praktiškai vienintelė iš išsivysčiusių šalių, dar tebeturinti šią religiją.
    Labai fainai tenai, mums labai patiko tas kalnas, kai lipome.

    • O ką tose šventyklose veikia vienuoliai, giedantys giesmes ir visi tie budistiniai žibintai? :-)

  2. Na, kalnas ir Zen akmenys gali būti šventi tiek budistams, tiek ir šamanistams :) Netrukdo jiems kartu melstis. Tokia pat santvarka ir Tibete – yra ir budizmas, ir šamanistinė – bon (šiandien galbūt irgi stipriai paveikta budizmo) religija, tai jie irgi gali kartu melstis ir žibintus kabinti. Tik tiek, kad kartais, draugai sakė, Ingwansan’e gali pamatyti, kaip buriama iš kaulų ir panašių dalykų, tiesa tada dažniau raudama, ne giedama. Nežinau, Korėjoj aš tikrai ne ekspertė, galbūt ir buvau neteisingai informuota

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: