Pyragadienis   2 comments

Nuo ryto lyjo ir tikriausiai šeštadienis būtų praėjęs tūnant bendrabutyje, jeigu ne Mipos blogo dėka atrasta žinia, jog viename iš Itevon rajono restoranėlių vyks labdaringas veganiškų saldumynų turgelis. Jo idėja paprasta: visi norintys prikepa veganiškų pyragų, sausainių ar kitokių skanumynų, juos atneša į turgelį, parduoda, o pinigus skiria labdarai. Visos surinktos lėšos šio renginio metu iškeliavo nukentėjusiems per Japonijoje įvykusį žemės drebėjimą. Žodžiu, skanus ir smagus renginukas :)

Apie Itevon trumpai jau rašiau anksčiau, kad tai pati užsienietiškiausia Seulo dalis dėl joje esančios JAV karinės bazės ir joje gyvenančių darbuotojų. Šie palaipsniui pritraukė kitokia veikla užsiimančius atvykėlius ir taip rajonas po truputį pavirto į žymiai labiau multikultūriškesnę erdvę nei kitos Seulo vietos. Tai patvirtina ir didžiausias šiame mieste užsienietiškų produktų prekybos centras, kur galima rasti visko, pradedant amerikietiškais sausainiais, prancūzišku balzaminiu actu ir baigiant indiškais prieskoniais arba juoda vokiška duona. Kainos, aišku, šiek tiek užkeltos, naudojantis atvykėlių desperacija paragauti išsiilgto maisto, bet tuo pačiu ir įkandamos.

Foreign Food Mart

“ />Visai prie pat, kitoje kelio pusėje buvo baras Roofers, kuriame ir vyko saldumynų turgelis. Atėjęs jau radau stalą nukrautą visokiausiais skanumynais.

Čia berods 4-5 kepėjų kūrybą. Ech... būčiau ir aš prisijungęs, jeigu ne maniškis bevirtuvis bendrabutis.

Bene daugiausiai visko prinešė jau minėtoji Mipa. Čia jos mėtiniai sausainiai, šokoladiniai riestainiai ir kokosiniai keksiukai.

Citrininiai aguoniniai keksiukai, o šalia su graikiniais riešutais.

Braškinis pyragas.

Maniškiai išragavimai: mėtiniai sausainiai, sausainis su graikiniais riešutais ir šokoladu, lazdyno riešutų keksiukas, kokosinis keksiukas ir pyragas su zefyrais. Net nežinau, kaip juos surykiuoti pagal skanumą, visi verti pirmos vietos.

Besėdint per porą valandų prisirinko gan daug žmonių. Bare ta proga buvo galima užsisakyti kavos su sojų pienu ir kelis paprastus veganiškus valgius.

Ant scenos tuo tarpu grojo kelios grupelės. Dainavo kažkodėl vien tik žinomų dainų koverius...

Renginys praėjo sėkmingai, visi smagiai pasibuvo, skaniai privalgė, o rengėjai surinko beveik 1 mln. vonų (apie 2200Lt), iš kurių visi bus pervesti dviem Japonijoje esančiom organizacijom.

Grįždamas per lietų prasukau pro savo pamėgtą, netoli universiteto esančią vaisių parduotuvėlę. Joje būna vis kažko įdomesnio. Šįkart prikrauta nemaži krepšiai mandarinų. Atrodo, kad jų sezonas eina į pabaigą, todėl mandarinai ne visai idealios prekinės išvaizdos, tačiau skanūs ir pigūs – už kone 3 kilogramus tik 2000 vonų (~4,5Lt). Pasiimu aš tą krepšį, užeinu į vidų, o ten nieko nėra, pardavėjas kažkur dingęs. Belūkuriuojant užėjo moteris, laukiam dviese. “Kur pardavėjas?“, klausia. “Nežinau… Nėra.“ Palaukėm kelias minutes, aš neiškentęs susiradau pinigus, padėjau ant kėdės ir sakau “Palieku pinigus ir einu“, o ji man kažkodėl “안 돼요“ (andvejo, maždaug “geriau taip nedaryk“). Taip ir nesupratęs, ar gerai, ar ne, visgi padariau pagal save ir palikęs pinigus išėjau. Gal pažeidžiau kokią korėjietišką taisyklę… Kaip bebūtų, pardavėjas tikriausiai turėjo ką veikti, apžiūrinėdamas išdėliotus vaisius ir ieškodamas, už ką čia buvo palikti tie 2000 vonų :)

Posted 2011/04/30 by linasd in Japonija, Pietų Korėja

Tagged with , ,

2 responses to “Pyragadienis

Subscribe to comments with RSS.

  1. Perejau per irasus, bet kazkaip neradau, ar galbut nepaminejai. Kurioje vietoje ta vaisiu parduotuvele? :)

    Jevgenijus
    • Išėjęs iš universiteto metro pro trečią išėjimą, paeini truputį į priekį ir dešinėje pusėje būna laiptai į apačią. Nulipęs iš karto priešais dešiniau matysi kampinę vaisių parduotuvę :-) Jei ką, google maps suvesk “South Korea Seoul Dongjak-gu Heukseok-dong 6-22“, gal bus aiškiau ;-)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: