Džondžu   3 comments

Nežinau ar prieš atvykdamas į Seulą, ar jau po to išgirdau gandą, kad yra kažkokie nemokami autobusai, vežantys į kitus miestus. Tik praeitą savaitę galiausiai prisiruošiau tuo pasidomėti išsamiau. Po kelių minučių paieškos atsidūriau šiame puslapyje, skirtame programai “Aplankyk Korėją 2010-2012“, kurios metu rengiami įvairūs turizmą populiarinantys renginiai. Tarp jų ir yra minėtieji autobusai, kurie tikrai važiuoja, tikrai už dyką ir net trimis kryptimis: į Džondžu, Gjongdžu arba Busano miestus. Tereikia užsiregistruoti ir pakliūti tarp laimingųjų, nes kartais norinčiųjų daugiau nei vietų, todėl rengiama loterija. Mano atveju jos neprireikė, nes pasirinkta kelionė į Džondžu, anot puslapyje rodomos statistikos, rečiausiai sulaukia itin didelio susidomėjimo. Tad šįryt kėliausi anksčiau nei įprastai ir 7.30 jau buvau šiaurinėje Seulo dalyje, iš kurios pajudėjo autobusas.

Štai tas gerasis vėžintojas.

“ />

Keliautojų susirinko palyginti nedaug, užsipildė gal trečdalis vietų. Atrodė, kad dalis užsiregistravusių internetu tiesiog neatėjo. Dauguma važiavusių buvo "vietiniai", t.y. japonai ir kinai.

Iš Seulo išvingiavom gan greitai. Čia keliai gerai išvystyti, per miestą eina keli greitkeliai ir išvažiavus į juos vairuotojas spaudė šimtu ar daugiau (beje, jie visi mokami, teko pravažiuoti keletą rinkliavos punktų.)

Už Seulo sekė dar keli gretimi miestai, o toliau jau arba medžiais apaugę kalnai, arba dirbamos žemės lygumos su daugybe šiltnamių. Kartais ištisa pakelė vien tik jais nusėta.

Sustojus aikštelėje, sulipdžiau šią panoraminę. Gan tipiškas pakelės vaizdas.

Po poros valandų su puse pasiekėm Džongdžu. Pietų Korėjos mastu tai ne itin didelis “miestelis“, turintis maždaug 650 000 gyventojų. Seniai seniai (9-10 a.) jis trumpam buvo tapęs vienos iš kelių Korėjos pusiasalyje besivaržiusių valstybių sostine. Iš tų bei vėlesnių laikų yra išlikę keli istoriniai statiniai. Taip pat Džongdžu garsėja savo tradicinės architektūros namų “senamiesčiu“. Be viso šito, miestas kaip miestas, nors nuo Seulo skiriasi pakankamai daug, atrodo paprastesnis ir kasdieniškesnis.

Senieji miesto vartai. 14 a. palikimas, nors vėliau restauruoti ir atstatinėti keletą kartų.

"Senamiesčio" gatvelė. Rašau kabutėse, nes namai ten nebūtinai seni, tiesiog pastatyti pagal tradicinės architektūros taisykles arba juose panaudoti tam tikri senoviniai elementai.

Tokių namų yra keli šimtai, todėl susidaro visai nemažas kvartalas.

...

Pagrindinėse "senamiesčio" gatvelėse daug parduotuvėlių, kavinių. Viskas labai tvarkinga ir gražu.

Neva seniausias miesto medis - 500 m. sulaukęs ginkmedis.

Tolstant nuo pagrindinių turistinių vietų, miestas parodo savo tikrąjį ir gal net įdomesnį veidą. Gatvės nebe tokios tvarkingos, nemažai daaugiaukščių namų, vietiniai nedideli turgeliai... Čia nuotraukoj neva kinų kvartalas, tačiau jame nepavyko rasti nieko itin kiniško.

Seulą primenantis turgus.

Truputį apšiuręs senesnės statybos daugiaaukštis ir keli mažesni nameliai.

Kai kurie gyventojai įsirengę ir darželius.

Žinoma, koks korėjietiškas miestas be bažnyčių. Čia viena iš kelių matytų.

Visai mielas parkelis prie upės.

Pabaigsiu skaniai ir papasakosiu kokie buvo pietūs :)

Pasirinkau lengviausią variantą. T.y. vietoj ėjimo į kokį turistinį restoraną ir bandymo "pašokdinti" padavėjus užsisakinėjant bibimbap be kiaušinio ar pan., suradau vietinį Loving Hut.

Kainos pastebimai mažesnės nei Seule. Už 3500 vonų (~8Lt) galima gauti kad ir šią tirštą tofu sriubą bei dubenėlį ryžių.

Arba už 4000 vonų (~9Lt) - sriubą su dideliais koldūnais, įdarytais soja, tofu ir daržovėmis.

Ir kaip gi be užkandžių... Šįkart marinuotas ridikas, kimči blyneliai ir sojos daigai.

Viskas buvo labai skanu, tik… jau pasikartosiu n-tąjį kartą – aštru. Nors jau pastebiu, kad valgai tą aštrumą ir tiek, nėra taip baisu kaip tik atvykus. Praktika daro savo :)

Į Seulą sugrįžau su tuo pačiu autobusu. Atvežė 11 val, o atgal išvykom 17-tą. 6 valandos buvo pats tas, kad nemažai pamatytum, bet ir per daug nenusivaikščiotum. Žodžiu, smagi išvyka, įdomu praplėsti akiratį už sostinės ribų.

Posted 2011/04/27 by linasd in Pietų Korėja

Tagged with , , ,

3 responses to “Džondžu

Subscribe to comments with RSS.

  1. Isbandyk ir likusius 2 marsrutus,tikrai geras budas nors siek tiek pamatyti krasta per trmupa ir uzimta mokslais laika!!!

  2. O, tik dabar pamačiau. Aš irgi buvau Jeonju, bet ten man nuobodu pasirodė ir įrašas apie jį užstrigo kelis mėnesius. :))

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: