Tikriausiai daug kas žino japoniškas sakuras ir pavasarį per Japoniją besiritančią jų žydėjimų bangą (kadangi šalis ištįsusi šiaurės-pietų kryptimi). Tuo metu parkai prisipildo žmonių, kurie džiaugiasi pavasariu, geria, valgo ir kitaip leidžia laiką po vyšnių medžiais. Ši šventė japoniškai vadinama 花見 – hanami (pažodžiui: žiedų žiūrėjimas). Kai kurios šalys taip pat užsikrėtė jos šventimu, o Korėją viena iš jų. Kadangi hanami išpopuliarėjo Japonijos okupacijos metais (1910-1945), kada korėjiečius buvo bandoma kiek įmanoma labiau sujaponinti ir tokiu būdu “sumoderninti“, po išsilaisvinimo dalis sakurų buvo iškirstos, o žiedų žiūrėjimo šventė pradėta vertinti kaip nepraktikuotina svetimybė.
Bėga laikas ir gražūs žiedai, o ne istorinės nuoskaudos ima viršų. Nors korėjietiškas hanami negali būti prilyginamas japoniškam, šiuo metu jis lygiai taip pat į parkus sutraukia minias žmonių ir suteikia dingstį visą dieną prabūti lauke.
“ />

Vyšnių, slyvų, magnolijų ir kitų žiedais aplipusių augalų gausu visam Seule. Kad ir šios, augančios prie gatvės. (neklauskite, ką čia veikia tos kėdės. pats nustebęs... (ech, praleista puiki proga papokštauti, kad korėjiečiai ant jų sėdi, besigrožėdami žiedais))

Kadangi artėja budistinės Kalėdos (t.y. Budos gimtadienis), netoli šventyklų daug popierinių žibintų. Tik kompiuteryje pamačiau, kad fone lyg tyčia pagavau ir bažnyčios bokštą :-)

Visos šios gatvelės buvo pakeliui į Joido parką, kuris garsėja savo hanamiais. Įėjau iš tolimesnio jo kampo ir iš pradžių nei žmonių, nei sakurų nebuvo labai daug. Tik šiaip eiliniai parko vaizdai.

Aš pats ragavau netikėtai atrastus šokoladinius veganiškus ledus. Jų čia turi kai kurios "Family Mart" tinklo parduotuvėles, kurių Saule ant kiekvieno kampo.

Dar vienam kampe buvo kažkoks edukacinis projektas apie atsinaujinančią energiją su saulės baterijom ir elektrą gaminančiais dviračiais.
Parašykite komentarą