Kaip universitetas studentais rūpinasi   Leave a comment

Chung-Ang universitete nuo kito trečiadienio prasidės tarpinių egzaminų savaitė. Visi labai ruošiasi, sukrutę mokytis arba bent jau susitikus padejuoja, kad bus nelengva. Man tas negresia, nes turėsiu tik korėjiečių kalbos testą, o likę dalykai be egzaminų, tereikės parašyti kelis trumpus tiriamuosius (galbūt dėl to, kad egzaminais labiau apkrauna bakalaurus, o magistrantams duoda savarankiškesnių veiklų).

Kad studentai per daug nesikankintų su mokslais, vakar universitetas surengė malonią staigmeną. Tiesa, staigmena gal buvo tik mainų studentams, o ilgiau čia esantys jau apie tai žinojo. Bet reikia pradėti pasakoti iš toliau…

Gal sakiau, o gal ir ne, kad kiekvienas bendrabučio kambarys turi sienoje į akis nekrentantį garsiakalbį. Per jį vis paskelbia kokią nors svarbesnę naujieną, bet dažniausias pranešimas lig šiol būdavo apie draudimą rūkyti patalpose. Iš pradžių sugroja tirli-pirli muzikėlė, pasigirsta linksma foninė melodija ir rimtas balsas korėjietiškai praneša, jog negalima rūkyti. Po jo seka angliška versija, prasidedanti “This is a non-smoking building…“ (“tai pastatas, kuriame nerūkoma…“) ir pasakanti, jog labai prašome eiti rūkyti į lauką. Lyg to nepakaktų, viskas pakartojama “I repeat once again…“ (“kartoju dar kartą…“). Visa tai paskutiniu metu vykdavo kone kiekvieną vakarą, apie 22 val. ir patapo tik bendrabutyje gyvenantiems suprantamu jumoru, kai prikuriama įvairių to pranešimo versijų arba pasakius “I repeat once again“ visi pradeda juoktis :)

Taigi… vakar šio pranešimo nebuvo ir vietoje jo pasigirdo kažkoks kitas, vien tik korėjietiškai. Nelabai ką supratau, bet kambariokas per skype susirašė su labiau korėjiečių kalboj prasilaužiusiu mainų studentu ir paaiškėjo, kad tarpinių egzaminų proga universitetas visus vaišins vaisiais. Po kiek laiko koridoriui pasigirdo šurmulys ir išlindę iš kambario gavom po plastikinę dėžutę, kurios vienoj pusėj įvairių vaisių gabaliukai (ananasas, vynuogės, apelsinas, melionas, kivis ir… maži pomidoriukai), o kitoj – jogurto indelis ir gabalas pyrago.

Prieš ir po. Buvo skanu... Tiesa, kaip iš manęs ir galima tikėtis, jogurtą su pyragu atidaviau kambariokui.

Štai taip universitetas lepina studentus :) Vėliau sužinojau, kad tai jau kelintus metus besitęsianti tradicija.

P.S. Šiaip naujiena iš laikraščio – tik 2,6% Korėjos gyventojų geria vandenį iš čiaupo. Likusieji perka jį buteliuose arba namuose perfiltruoja.

Posted 2011/04/15 by linasd in Pietų Korėja

Tagged with ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: