Du filmai   2 comments

Kaip laisvas klausytojas ėmiau vaikščioti į kursą “Exploring Korea trough film“ (Korėjos tyrinėjimas filmų pagalba). Paskaitos vyksta bibliotekoje esančiam mini kino teatre. Kiekvieną kartą pažiūrim filmą ir po jo vyksta diskusija. Dėstytojas – vienas iš Busano filmų festivalio organizatorių, todėl kinu gyvena ir apie tai gali pasakoti nesustodamas :) Filmai visi korėjietiški, atspindintys tam tikrą Korėjos kultūros aspektą arba istorinį laikotarpį. Lig šiol pamačiau du (nes iš pradžių apie šias paskaitas nežinojau ir pirmas dvi ar tris praleidau): 마더 (Motina; 2009 m.) ir 그때 그사람들 (Tuo metu, tie žmonės; 2005 m.)

Motina yra tarsi trileris, tarsi komedija, pasakojanti apie intelekto sutrikimų turintį vaikiną, kuris apkaltinamas žmogžudyste, o motina stengiasi įrodyti, jog jis nekaltas. Toks būtų paprastas siužeto apibūdinimas, o gilesnis pasakojimas sukasi apie tai, kokios yra motinos Korėjoje ir ką jos gali padaryti vardan savo vaikų. Nors filmas techniškai labai geras, o pagrindinei aktorei už vaidyba galima duoti Oskarą, bent man į siužetą ir veikėjų elgesį sunkiai sekėsi įsijausti. Gal todėl ligi šiol likę pamąstymai gan dviprasmiški ir nežinau, kaip šį filmą įvertinti. Tikriausiai reikėtų pažiūrėti dar kartą.

Čia dvi man tikriausiai labiausiai patikusios filmo vietos, viena iš pačios pradžios, o kita iš pačios pabaigos. Prasmės galite nebandyti ieškoti, nes su pačiu filmu jos mažai tesusijusios ir įdėtos tikriausiai kaip šiaip režisieriaus meninė išraiška arba žiūrovų paerzinimas, šiems bandant sugalvoti šimtus interpretacijų :)

Visaip bandžiau padaryti, kad video iš karto rodytų nuo 3 min, bet nepavyko (nežinau kodėl, bet wordpress “#t=180s“ galūnės nepripažįsta). Todėl galite patys peršokti į tą laiką arba spustelti šią nuorodą.

Na, o Tuo metu, tie žmonės yra apie 1963-1979 m. šalį valdžiusio prezidento Pak Čionghy nužudymą. Nors siužetas iš dalies paremtas tikrais faktais, daug kas stipriai suryškinta ir paversta į tamsią veiksmo komediją. Rezultatas, mano akimis, nei stiprus istorinis pasakojimas, nei gerai sukurtas tokio žanro filmas. Nepaliko didelio įspūdžio… Bendrą nuotaiką galite pajausti iš reklaminio pristatymo:

Posted 2011/04/13 by linasd in Pietų Korėja

Tagged with

2 responses to “Du filmai

Subscribe to comments with RSS.

  1. Man irgi buvo problemų su bandymu įdėt taip, kad atsuktų į reikiamą vieta, bet galų gale suveikė su tokia “#t=5m35s“ galūne. Bet nuorodą redagavimo lange reikia padaryt kiek įmanoma trumpesnę. Nutrint visokius ’embeded’ ir panašius jeigu rodo ir be jų. Neatsimenu kuris, bet kažkuris iš jų man trukdė įdėt atsuktą video.

    • Čia tikriausiai wordpress sistemos užsispyrimas, nes nesėkmingai bandžiau tavo minimą galūnę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: