Dvigubai daugiau jūržolių   Leave a comment

Į Pietų Korėja jau irgi atėjo radiacijos baubas. Per paskutines dienas laikraščiuose pasirodė ne vienas straipsnis apie užfiksuotą jodą ir cezį, kurie, kaip spėjama, atkeliavo iš Japonijos. Tiesa, kiekiai labai maži, nekeliantys grėsmės, bet to pakako, kad korėjiečiai pultų pirkti natūraliai jodo turinčių jūros žolių. Nors jų ir šiaip suvalgoma nemažai, parduotuvių atstovai sako, kad dabar pardavimai išaugę beveik dvigubai. Na, jeigu tai ir ложная тревога, kelios papildomos jūros žolės dar niekam nepakenkė (bent jau man neteko tokio atvejo girdėti).

Ta proga pavyko rasti puslapį, kuriame į vieną krūva surinkti Japonijos ir Pietų Korėjos radiacijos matuoklių duomenys. Tiesa, Pietų Korėjos parodymai man atrodo įtartini, nes paėmus pagal atstumą artimiausius Japonijos matavimus, pastarieji yra 2-3 kartus mažesni. Nebent čia oro srautai taip keliauja…

Ir dar viena šių dienų populiari istorija, iš dalies susijusi su pirmąja. Nors nelaimės suartina, kaip kad buvo su Korėjos įvairiapuse pagalba Japonijai po žemės drebėjimo ir cunamio, vakar santykiai, galima sakyti, grįžo į savo diplomatinių karų vėžes. Priežastis – Japonijos Švietimo ministerijos naujų mokyklų vadovėlių laidos patvirtinimas. Tai jau tradiciniu tapęs nesutarimas, kuomet Japonija kas kelerius metus paskelbia papildytus vadovėlius, o visose aplinkinėse šalyse pasigirsta nepasitenkinimo balsai. Daugiausiai kritikos sulaukia juose nutylimi šaliai nepalankūs istoriniai įvykiai ir savaip aprašoma ginčytinų teritorijų padėtis. Pietų Korėjos atveju tai Japonijos imperialistinio laikotarpio ir Antrojo Pasaulinio karo nusikaltimai bei Liankūro uolų statusas. Pirmu atveju Korėja norėtų, kad būtų paminima jau anksčiau bloge minėta prievartinė moterų prostitucija, o antruoju – kad šalis nebūtų išvadinama nelegalia ginčytinų salelių okupante. Šiandien per paskaitą profesorius taip pat tuo piktinosi, kad į Korėjos geranoriškumą atsidėkojama tokiais akibrokštais ir nesistengiama gerinti santykių.

Tokiom tad nuotaikom šiuo metu gyvenama čia. Jeigu kam būtų įdomu sužinoti daugiau naujienų, galiu rekomenduoti vieno iš didžiausių dienraščių Chosonilbo puslapį.

Pas mane paskaitos, magistrinis, tada vėl paskaitos… Rytoj kažkas panašaus, bet savaitgalį turėčiau paturistauti. Beje, orai čia pagerėjo, vėl atėjus pavasariška šilumos banga, palepinanti +15 C.

Posted 2011/03/31 by linasd in Japonija, Pietų Korėja

Tagged with ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: