Parlamentarų kovos   1 comment

Pas mane nieko naujo, todėl prisigalvoju parašyti šiaip kažką apie Pietų Korėją. Ateityje gal bus ir rimtesnių įrašų, bet šįkart šiaip viena ypatybė (keistenybė? juokingybė?) iš šios šalies gyvenimo – parlamento narių kovos.

Jos nėra dažnos, bet panašu, jog bent kartą metuose atrandama proga sukelti jei ne apsikumščiavimus, tai bent jau pasistumdymus. Naujausias toks nutikimas buvo prieš kelis mėnesius, praėjusių metų gruodį. Svarstytas klausimas, perpildęs valdančiosios partijos kantrybės taurę, buvo susijęs su nemokamu maitinimu mokyklose. Neapsikentę parlamentarai nutarė nutraukti opozicijos atstovo pasisakymą ir surengė kažką panašaus į grupines sumo imtynes :)

Na, ir dar vienas, iš 2007 metų sezono, kur pademonstruojamas “stage dive“ bei “crowd surfing“ (kaip tai lietuviškai vadinama?):

Kaip bebūtų, Pietų Korėja ne vienintelė šalis, kurios įstatymų leidėjai leidžia sau tokiais būdais praskaidrinti kasdienybę. Gal net dažniau tai nutinka Taivane, kartais Indijoje, o neseniai aistros virė ir Lietuvai artimesnėje Ukrainoje. Jeigu paminėti bene įdomiausią iš tokių atvejų, tai 2006 m. Taivane svarstant tiesioginio susisiekimo su Kinija įstatymo projektą, viena parlamento narė pribėgo prie tribūnos, pagriebė atspausdinta jo tekstą ir atsiplėšus gabalą bandė suvalgyti. Žodžiu, galima visaip parodyti savo nepritarimą.

Užkandžiaujanti 王淑慧. Bet geriausia už jos stovinčio vyro reakcija :)

Taikos ir ramybės visiems. Spręskite konfliktus taikiai ;)

Posted 2011/03/23 by linasd in Pietų Korėja

Tagged with ,

One response to “Parlamentarų kovos

Subscribe to comments with RSS.

  1. Pirmam tai “spaudžia sūrį“ :D tik kad ne vertikaliai, o horizontaliai.

    o kaip stage dive ir crowd surfing lietuviškai, tai net nežinau. Paprasčiausia sakoma “šokau nuo scenos“ ir “ant rankų nešioja“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: