Turgus iš didžiosios T   2 comments

Diena jau ėjo į pabaigą ir atrodė, kad nebus jokių ypatingesnių nutikimų, kol kambariokas nenusprendė, jog jam reikia mp3 grotuvėlio ir nepasiūlė nuvykti į viena jo iš anksčiau žinotą didelę el. prekių parduotuvę Jongsane. Lig šiol nebuvau tokioj buvęs, be to knietėjo pažiūrėti kokios čia kainos, todėl pasirašiau. Sėdom autobusan ir po 20 min. jau buvom vietoje.

Nuvykus paaiškėjo, kad tai ne šiaip viena parduotuvė, o tiesiog didelė erdvė po vienu stogu, kurioje įsikūrę keliasdešimt mažų parduotuvėlių, jeigu tik galima jas taip pavadinti. Jos atrodo kaip iš prekystalių suformuoti kvadratai, kurių viduje sėdi po kelis įkyriai prekes siūlančius pardavėjus.

Viena iš "alėjų". Į kairę ir dešinę beveik identiški vaizdai.

Pagrindiniai pardavinėjami daiktai yra fotografijos įranga, mobilūs telefonai, mp3 grotuvai, el. žodynai, visokie ipadai ir panašiai į juos atrodantys tapšnieji (t.y. liečiamais ekranais) įrenginiai, GPS sistemos ir pan.

Kone visų vitrinų viršus nukrautas fotoaparatais.

Bet įdomiausia šitos prekyvietės detalė yra ta, kad joje nėra anei vienos kainos. Jeigu kas domina, klausi, pardavėjas pagalvoja ir iš galvos pasako jam patinkantį skaičių. Atrodo per daug – derėkis. Nepavyko? Eini prie sekančio ir pradedi viską iš naujo. Trumpiau tariant, vyrauja visiškai turginė atmosfera.

Azartiškiems žmonėms, kurie mėgaujasi galimybe numušti kainą, tokia vieta gal ir suteikia gerų emocijų, bet man tai pasirodė kaip visai neįdomus užsiėmimas, varginantis tiek pirkėją, tiek pardavėją. Per trumpą buvimo ten laiką su vienu net sugebėjau susipykti :) Bet viską pradėjo jie patys su savo įkyrumu, nes vos tik sustoji prie kažkurios vitrinos pažiūrėti kas ten yra, iš karto prišoka jos savininkas sakydamas “raktinius“ žodžius: “em pė try?“, “kamera?“, “foto?“ ir pan. Jau prieš tai buvau pagalvojęs, kad būtų įdomu pasidomėti el. žodynais, todėl pasakiau, kad ieškau jų. Man iš karto pasiūlo užeiti į vitrinom aptverto kvadrato vidų, ten įkurdina ant minkštos sofos prie staliuko ir atnešęs vieną žodyno modelį rodo įvairias jo galimybes. Pabandžius keletą funkcijų, klausiu kiek kainuoja. Man sako 250 000 vonų. Visiškai nenusimanau, ar čia gera kaina, todėl klausiu, ar turi dar kokių kitų modelių. Atneša dar du, apžiūrim juos. Vėl klausiu kainos. Šie pigesni: 110 000 ir 180 000 vonų. Aš išsitraukiu tušinuką, lapą, nusirašau modelių pavadinimus ir kainas. Pardavėjas atrodo nustebęs. Klausia, kurį pirksiu. Atsakau, kad tik domiuosi, nes nežinau daug apie žodynus, dar pažiūrėsiu ką siūlo kitose parduotuvėse ir jeigu patiks jo pasiūlymas, sugrįšiu ir pirksiu. Manęs vėl klausia, ar tikrai dabar nepirksiu. Ne, sakau, dabar nepirksiu. Pardavėjo veide dingsta lig tol buvusi šypsena, sumurma “aišku, supratau“, susišluoja žodynus nuo stalo į glėbį ir nieko daugiau nesakęs nueina jų padėti atgal į vitriną. Kai išeidamas sakiau “ačiū, viso gero“, į mane net nepažiūrėjo :)

Kai grįžau į bendrabutį ir patikrinau žiūrėtų žodynų kainas internete, supratau, kodėl pardavėjas liko nepatenkintas, nes, pavyzdžiui, tą žodyną už 250 000 galima nusipirkti už 180 000 ar net pigiau. Kai tai sužinai, tokios parduotuvės be kainų pradeda dar labiau nepatikti, nes supranti, jog ten ribos apgaudinėjimui pakankamai didelės, o tau kainą užkelia galbūt vien tik pamatę, jog esi ne korėjietiškos išvaizdos. Be to, nors negaliu to įrodyti, kirba mintis, kad visi ten esantys pardavinėtojai tik imituoja konkurencijos sąlygas, o iš tikro prekes gauna jas užsisakydami bendrai ir tarpusavyje turi susitarimus dėl jų kainų.

Toks tad modernus korėjietiškas turgus.

P.S. Kambariokas mp3 grotuvą visgi įsigijo. Kažkokios negirdėtos firmos, bet tuo pačiu ir nelabai brangų. O dar ir 3000 vonų nusiderėjo. Pabandžius internete suvesti pavadinimą ir modelį, tokio nerado, todėl kainų palyginimo nepavyko padaryti :)

Posted 2011/03/22 by linasd in Pietų Korėja

Tagged with ,

2 responses to “Turgus iš didžiosios T

Subscribe to comments with RSS.

  1. Ten 3 aukšte yra begalė laptopų, jei tu rašai apie tą pačia YongSan metro stotyje esančia parduotuvę :) Ir ten jie netgi su kainomis :)
    Draugas nusipirko Samsung netbooka 1.66 Ghz, 1Gb ram, 120Gb hdd ir sumokėjo 270,000 Won :) Ir kažkaip prekybininkai buvo normalesni, nei kad tavo aprašytas. Ten maždaug pasižiūri, tada klausi ar final price, pasako kiek gali nuleisti, tuomet dar nueini kitų pažiūri ir jei ką grįžti :)

  2. Dėkui už info :-) Į trečią aukštą nebuvau užkopęs po prastos pirmo aukšto patirties. Bet po tavo komentaro tikriausiai pabandysiu ten sugrįžti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: