Turgūs turgeliai   Leave a comment

Dar viena įdomi šeštadieninė išvyka po Seulą. Iš pradžių buvo tik planas aplankyti sendaikčių turgų, bet paaiškėjo, kad ten visas gabalas miesto ištisa nesibaigianti prekyvietė. Kadangi žodžiais visko neįmanoma nupasakoti, bus daug nuotraukų :)

Iš pradžių gal kažkam bus įdomu pamatyti, kur vyksta visas veiksmas.

Centrinis Seulas, perkirstas Han upės. Jeigu eitume nuo vieno šio žemėlapio galo iki kito, būtų apie 16-18 km. Ratuku apibrėžta šiandienos pasivaikščiojimų vieta.

Juoda spalva paryškintas Čongečon kanalas. Jis geras orientyras, o ir šiaip vien einant pakrante galima pamatyti daug Seulo įdomybių.

Šiandieninė kelionė ir buvo pagal šiaurinę kanalo pusę. Ja eidamas tikėjausi be jokių trikdžių pasiekti norimą sendaikčių turgų, bet įvairūs įdomūs vaizdai galiausiai privertė išsukti iš tiesaus kelio ir apžiūrėti netoliese esančias mažesnes gatveles ar šiaip užkaborius.

Viena iš Seulo ypatybių yra ta, kad tos pačios srities parduotuvės dažnai būna susitelkę į vieną vietą. Šiuo atveju ištisos kelios gatvelės buvo skirtos apšvietimo reikmenims ir santechnikai.

Maisto produktų alėja su daugybe nedidelių užeigėlių. Čia pat kažkas kažką kepa, verda, aplink dešimtys aiškių ir tiek pat nelabai aiškių kvapų.

Dar viena kimči rūšis?

Čia pat trinamos sojų pupelės sojų pieno arba tofu gamybai.

O kiek paėjus galima išvysti ir bene didžiausią Seule batų kalną.

Pundelis ženšenio

Kininės datulės, Korėjoj vadinamos "dėču"

Ir dar daugiau šaknelių, šakelių, lapelių, kotelių, kurių pavadinimų nežinau.

Taip palengva nuo vieno pardavėjo prie kito priėjau Dongdemun turgų. Tai vienas iš didesnių Seulo turgų, besispecializuojantis įvairiuose audiniuose, siuvimo priemonėse ir ypač batuose. Buvau prieš tai apie jį girdėjęs, bet net neįtariau, kad jis šioje miesto dalyje.

Tautiniai rūbai (hanbok)

Jeigu reikia batų - eikite į Dongdemun. Neodinių batų, kurių įvairovė Lietuvoj kartais nuvilia, čia tiek daug ir visokių, kiek neteko niekur kitur matyti.

Pasibaigus Dongdemunui, prasidėjo sendaikčiai ar šiaip įvairūs rakandai, kuriuos žmonės sunešę nežinia iš kur. Pats turgus vadinasi tiesiog “Seulo sendaikčių turgus“, o turistinė knygelė sako, kad jis didžiausias tokio tipo visoje Korėjoje.

Nemaža dalis prekybos vyksta tiesiog ant šaligatvių.

Visokios visokybės. Jeigu pradėtum gilintis į kiekvieną daiktelį, nepakaktų dienos.

...

Koks gi turgus be metalistų bodisatvos.

...

Bet lauke turgus dar kaip turgus. Užtat įlindus pas prekybininkus įsikūrusius viduje, pasijunti kaip chaotiškame sandėlyje.

Maža dalis bendro vaizdo.

Vienas kampelis iš arčiau.

Bet ir lauke kartais ne ką geriau.

Nors ir tikėjausi, kad kažką iš šio turgaus parsinešiu, bet grįžau tuščiomis. Pirmas įspūdis liko toks, kad ten yra visko, bet tuo pačiu ir nieko, t.y. daugybė menkaverčių rakandų. Tačiau tuo pačiu neapleidžia jausmas, kad rimčiau pasikuitus šis turgus galėtų nustebinti ir įdomiais atradimais. Todėl beveik neabejoju, jog ten dar apsilankysiu.

Parėjus į bendrabutį nieko labai ir neveikiau, išskyrus tai, kad su kambarioku žiūrėjom iš (berods) Čongsu miesto tiesiogiai transiliuojamas Starcraft GSL lygos žaidynes. Kaip žinia, Starcraft yra vienas iš “nacionalinių“ Pietų Korėjos sportų, turintis savus milijonines sumas uždirbančius žaidėjus, jų fanų klubus, o protosų, zergų ir teranų susirėmimai sutraukia minias klykiančių žiūrovų. Starcraft gerbėjai arba per kabelinę Arirang žiūrintys žmonės tikriausiai žino, apie ką aš čia kalbu :)

Tad tiek įvykių per šiandien. Rytoj vėl bus kažkas įdomaus, nors gali būti, jog viską sutrukdys pranešamas lietus ir pirmoji iš Kinijos ateinančių smėlio audrų banga. O gal ir ne… Pagyvensim, pamatysim :)

Posted 2011/03/19 by linasd in Pietų Korėja

Tagged with ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: