Prie upės   Leave a comment

Pastarosios dienos buvo pakankamai ramios: universitetinė veikla, sėdėjimas prie magistrinio, per daug niekuo neišsiskyręs CECC aplankymas… Žinoma, aplink visi sunerimę dėl įvykių Japonijoje, universitetas net specialiai išsiuntinėjo visiems el. laiškus, kuriuose bene pagrindiniu akcentu buvo sakinys, jog vyraujantis vėjas Korėjoje yra vakarų, o iš rytų pučia labai retai, todėl pergyventi nereikėtų.

Su neramumais Japonijoje susiję ir tai, kad vakar į Seulą pasisvečiuoti atvyko Wasedos laikų draugė iš Sado salos, norėdama dėl visa ko pabūti toliau nuo Fukušimos.

Lauktuvės iš Japonijos - džiovintas persimonas. 美味しかった ^_^ ありがとう!

Ta proga su ja šiandien per pusdienį išvaikščiojom dar gabaliuką Seulo, esantį prie pat upės. Jame tiesiog dangoraižiai ir žiemiškai atrodantis parkas (Joeidogong Uon) su nedideliu miškeliu, vejomis, stadionu, supynėmis, dviračių ir riedučių nuomotojais ir kitokiais mažmožiais.

Stadionas, kurio gale plevėsuoja milžiniška Pietų Korėjos vėliava

Jau antrasis Seule rastas paminklas Sedžongui.

Nors iš nuotraukų atrodo, kad Seule graži šilta diena, bet iš tikro čia vėl užėjus šalčio banga: buvo tik apie +2 C ir pūtė gan stiprus žvarbus vėjas, o vienu metu net sugalvojo pasnyguriuoti.

Netoli tilto per upę atrasta gražiai atrodanti įdomios konstrukcijos skulptūra, tuo pačiu pasitarnaujanti ir kaip apžvalgos aikštelė.

Užlipus ant jos atsiveria vaizdas į šiaurinę miesto pusę.

Toliau ėjom visiškai paupiu. Praktiškai visa pakrante yra nutiesti bėgiojimo ir dviračių takai, o kai kur paliktos ir didesnės erdvės žmonėms leisti laiką.

Pakrantė su neaiškios paskirties "burbulu".

"Burbulas" iš arčiau.

Upė, miestas ir kairėje atslenkantis debesis, iš kurio pabiro šiek tiek sniego.

Kurį laiką mano dėmesį sukaustęs "varinis" dangoraižis. Gal buvo geras apšvietimas, gal debesų tinkamas fonas, bet atrodė ir tebeatrodo mistiškai ir įspūdingai.

Grįžau sužvarbęs, bet bendrabutis su šildomomis grindimis greitai grąžino viską į savas vėžes :) Tačiau kad ir kaip šilta būtų kambaryje, lauke pavasario taip pat norisi…

P.S. jeigu kam įdomu, čia galite rasti Tokijo centre (Šindžiuku) esančio radiacijos matuoklio realaus laiko duomenis, o čia – dienos vidurkius (tiesa, piko metu puslapiai kartais pakimba ir nesikrauna, todėl reikia bandyti kelis kartus iš eilės). Šiuo metu rodo 0.05 μGy per valandą, kai tuo tarpu įprastinė foninė spinduliuotė būna apie 0.03 μGy/val. Žinoma, 0.05 μGy/val nėra kenksmingas kiekis ir reikia tik tikėtis, kad tokiam stovyje viskas ir pasiliks.

Posted 2011/03/16 by linasd in Japonija, Pietų Korėja

Tagged with , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: