Gangnam   Leave a comment

Šiandien Seule vėl pavasariško oro banga, būnant lauke net striukės nebereikia. Bet medžiai ir žolė dar neskuba žaliuoti, todėl bendra nuotaika tuo pačiu ir žiemiška.

Vakar diena prabėgo besimokant ir leidžiant laiką paskaitose, tik vakare užsukau į CECC klubą. Ten iš karto buvo nuspręsta eiti pavalgyti, tai porą valandų praleidau besėdėdamas ant grindų tipiškoje korėjietiškoje užeigoje, prie žemo stalo su dujine krosnele per vidurį. Ant jos uždeda keptuvę, prineša visokių kepimui tinkamų dalykų ir klientai patys pasigamina maistą pagal save. Dažniausiai tai būna visokie mėsos čirškinimai, todėl aš mėgavausi bančan (užkandžiais): surankiojau visą ant stalo buvusį tofu, marinuotus ridikus, svogūnų laiškus ir kitokias “smulkmenas“. Pavalgiau vidutiniškai, bet pats socializavimasis su korėjiečiais buvo visai smagus.

O šiandien pradėjau jau tradicines savaitgalines gastroles po miestą ir nuvykau į Gangnam rajoną. Iš turistinių knygelių aprašymo tai viena iš prabangiausių Seulo dalių, tačiau geriau pasidairius galima aptikti ne tik tai ir gale dienos atrodė, kad geriau vietoje “prabangiausia“ tiktų sakyti “kontrastingiausia.“ Bet reiktų pradėti iš eilės.

Seulo pasaulio prekybos centras.

Atsidūrus Gangnam’o viduryje į akis pirmiausia krenta aukštų pastatų gausa. Centrinėje Teherano vardu pavadintoje gatvėje įsikūrę daugybė garsių kompanijų, atstovybes turi užsienio firmos, iš abiejų pusių į dangų kyla biurų kompleksai.

Viena Teherano gatvės pusė.

Čia stovi ir lietuviško Akropolio atitikmuo – didžiausias Seulo prekybos centras “COEX“. Į jį brautis nebuvo ūpo, todėl negaliu nieko papasakoti. Vietoje to nužingsniavau Teheranu kilometrą ar du ir pasukau į šonines gatves. Jose pastatai išliko tokie pat aukšti, tačiau iš komercinių peraugo į gyvenamuosius.

Gangnam'o 24-aukščiai.

Kai kurie iš jų buvo aptverti tvorom, su sargų būdelėm prie įvažiavimo į teritoriją. Viskas tvarkinga ir prižiūrėta. Įdomi detalė, kad būtent Gangnam’e yra aukščiausias gyvenamasis daugiaaukštis visoje Azijoje (o ir aukščiausias Pietų Korėjos pastatas) – 264 metrų, 73 aukštų.

Jangdžėčon upelio pakrantės parkas, o tolumoje aukščiausias Seulo, o tuo pačiu ir visos Pietų Korėjos pastatas - Samsung bokšto rūmai (Samsung Tower Palace)

Paėjus dar tolėliau atsivėrė graži erdvė su upe ir jos krantuose esančiu parku. Diena buvo šilta, tad ir žmonių nemažai – kas bėgioja, kas rieda dviračiais. Vėliau teko prisėsti pailsėti ir pasidžiaugti šviečiančia saule, kai netikėtai priėjo korėjietė senutė ir ėmė angliškai klausinėti iš kur esu, ką veikiu Korėjoj ir pan. Pasigyrė, kad jai 91 metai ir pasiskundė, jog prastai moka angliškai, nors kalbėjo visai neblogai :)

Toliau laukė kontrastingoji Gangnam dalis: apkiužusių trobelių ar apskritai lūšnelių kvartalas. Iš pradžių maniau, kad ten kokie garažai ar šiaip apleisti namai, bet vienur kitur vaikščiojo žmonės, kabėjo ištiestos skalbinių virvės, mėtėsi šiaip rakandai… Grįžęs bandžiau ieškoti išsamesnės informacijos, bet angliškai radau labai nedaug (pvz.: 1, 2). Tik tiek, jog tai vienas iš didžiausių skurdžių Seulo kvartalų. Tuo tarpu korėjietiškai keli straipsniai rašė, jog ši vieta formavosi po karo ir tebeišlikus nuo tų laikų. Vietinė valdžia norėtų su ja kažką padaryti ir imasi įvairių veiksmų (nežinau, kokių konkrečiai), tačiau ten gyvenantiems žmonėms tai nepatinka, kad matėsi ir iš aplink teritoriją iškeltų juostų su šūkiais “žmogaus teisių pažeidimas“, “valdžios represijos“, “leiskite gyventi“ ir pan.

Gatvelė su mažais nameliais.

Tvora ir plakatas su užrašu "Atsibusk, tiesą slepianti Gangnam'o savivaldybe"

Dar daugiau šūkių ir plakatų. Įdomu, kas juos parengia ir pagamina... Galbūt yra kokia NVO ar vietinių žmonių susivienijimas.

Palikau šią įdomią ir kiek paslaptingą vietą nuošaly ir patraukia valgyti. Tikriausiai galite nesunkiai atspėti, jog vėl atsidūriau prie Loving Hut. Tai jau berods ketvirtasis iš Seule aplankytų (jeigu pavyks, užsuksiu ir į likusius tris ar keturis). Šiame visas meniu buvo vakarietiškas: sojos kepsniai, mėssojainiai, sumuštiniai, ledai, pyragai… Norėjosi kažko sotesnio, todėl buvo išbandytas “burgeris“ ir kepsnys. Viskas labai skanu, tik gal burgeris įdomesnis ir neįprastesnis, todėl ir truputį skanesnis :)

Po pietų sekė dar pavaikštinėjimai, užsukimai į kelias parduotuvėles ir šiaip dairymaisi po miestą. To rezultatas, kad pagaliau išsirinkau ir puodelį (nebereikės gerti arbatos iš stiklainio! :)).

Tinkamas dydis, gražus paveiksliukas, korėjietiškas užrašas (깊은 밤 별들이 소근대는 - naktį žvaigždės šnabžda) - viskas, ko ieškojau, vienoje vietoje.

Tiek tad šiandieninių atradinėjimų iš Gangnam’o. Jeigu reikėtų įvertinti, tai buvo vienas iš įdomesnių pasivaikščiojimų.

Posted 2011/03/12 by linasd in Pietų Korėja

Tagged with , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: