CECC   Leave a comment

Ištesėjau pažadą ir didžiąją laiko dalį šiandien praleidau sėdėdamas prie magistrinio. Judu į priekį, bet dar laukia tikrai ne viena ir ne dvi tokia rymojimo prie laptopo dienos.

Kas dar įdomesnio nutiko… Pirmas dalykas, kad ryte valgykloj pusryčiams buvo lotoso šaknų ir salotų lapų – ilgai laukta įvairovė, nes kasdieninis kalnas ryžių, jūros žolių ir kimči jau buvo bepradedąs pabosti. Tikiuosi, kad virėjai dažniau padarys tokių pamainikavimų.

Antras dalykas, kad sugalvojau būdą kaip greičiau surinkti pilną skirtingų korėjietiškų monetų kolekciją :-) O jis labai paprastas – eini prie automatinio gėrimų aparato, sumeti krūvą monetų, paspaudi rankenėlę, kad jas grąžintų, o tau išduoda jau kitas nei sumetei. Taip labai greitai atradau lig šiol neturėtą seną 50 vonų ir kelias senesnio kaldinimo 100 vonų monetas. Vienam iš šio blogo skaitytojų tikriausiai bus smagu tai girdėti ;)

Trečias šios dienos nuveikimas buvo vakare įvykęs universiteto klubų aplankymas. Čia jų yra visai nemažai, gal apie 30 ar 40: pradedant kažkurio muzikos instrumento gerbėjų ir baigiant besidominčių budizmu. Nors čia būsiu tik tris mėnesius, norėjosi pamatyti, kas gi tuose klubuose vyksta, todėl ėmiau rinktis, kurio nariu man tapti. Kadangi dauguma jų grynai korėjietiški, su savo kalbos žiniomis pasirinkau tarpinį variantą – Chung-Ang English Conversation Club (Chung-Ang angliškų pokalbių klubas, CECC). Ir visai neblogai pataikiau, nes dauguma ten besilankančių studentų angliškai nelabai ir kalba, todėl galima bandyti lavinti korėjiečių kalbos žinias. Tuo tarpu prireikus paklausti kažko sudėtingesnio, šalia būna ir kažkas, kas moka angliškai pakankamai gerai.

Šiaip jau mane ten labai draugiškai sutiko, džiaugėsi, kad ateina visokie “egzotiški“ studentai. Kokią valandą prasėdėjom plepėdami apie įvairiausius dalykus, o paskui visi (buvo mūsų kokie 10-12) sugalvojo eiti pavalgyti. Užėjom į korėjietišką užeigėlę, po ilgokų derybų gavau nemėsišką sriubą ir dar kurį laiką pasisėdėję išsiskirstėm kas sau. Šiaip ar taip 재미 있었어요. Reikės dažniau ten užsukti.

Įdomi detalė yra tai, kad Chung-Ang’e klubams skirta vieno pastato dalis, kur studentai patys viską įsirengę ir apipavidalinę pagal savo išmonę, su piešiniais ant sienų ir pan. Taip pat kiekvienas klubas turi po savo atskirą kambarį, kuriame nariai taip pat įsikuria kaip jiems patogu ir gali ten ateiti kada tik nori. Žodžiu, sukuriamas savas kampelis, kur gali mokytis, organizuoti renginius, susitikti su draugais, žiūrėti filmus, žaisti stalo žaidimus ir pan. T. y. padeda buvimą studentu sieti ne tik su studijavimu, bet ir įdomiu studentavimu.

Tiek žinių iš šiandien :-)

Posted 2011/03/09 by linasd in Pietų Korėja

Tagged with , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: