싼 바나나   1 comment

Šiandien jau nustojo lyti ir buvo galima pratęsti ekskursijas po miestą. Tačiau niekur labai toli ir nenuvykau. Vidurdienį susitikę su “draugeliu“ pavaikščiojom po universitetinį miestelį, aiškinomės tarptautinių ryšių centre įvairius biurokratinius klausimus, o paskui nuėjom į banką ir ten pervedžiau pusantro milijono vonų už bendrabutį. Teko atsisveikinti su šia krūvele Sedžiongų ir Šinių :)

Antrą valandą prasidėjo universiteto pristatymas, bet gan greit ir baigėsi. Davė knygučių, trumpai pavardino svarbiausius dalykus ir dar liepė padaryti mažą korėjiečių kalbos testą. Surašiau kiek pavyko prisiminti iš prieš pusantrų metų Lietuvoj lankytų kursų, o po kelių valandų atėjo į el. paštą laiškas, kad pagal rezultatus man siūlytų eiti į pažengusiųjų lygį. Nors įtariu, kad bus per sunku, bet reikės pabandyti. Gal čia lygiai kitaip išsidėlioja… Šiaip ar taip korėjiečių turėčiau visai nedaug – du kartus per savaitę po pusantros valandos. Kitos paskaitos vis dar neaiškios, bus trečiadienį atskira registracija į norimus dalykus.

Universitetiniai renginiai neišvargino ir dar patraukiau pavaikštinėti po šio kvartalo apylinkes. Ne per toliausiai yra Seulo mastais visai nemažas prekybos centras, tik kad jame dar akys nuo visko raibsta, dauguma produktų nepažįstami. Einant giliau nuo didesnės gatvės, prasideda vietinis turgelis, įsikūręs mažų gatvyčių labirinte. Toks gan apkuistas, nešvarokas, bet tuo pačiu autentiškas, nes dalį pardavinėjamo maisto čia pat gamina. Pavyzdžiui, marinuoja įvairias daržoves, daro tofu, formuoja saldumynus iš ryžių, ir pan. Nuotraukų nepadariau, bet reikės vėliau atskira reportažą paruošti.

Pabuvimo Tokijuje patirtis sakė, kad tokiuose turgeliuose arba mažose aptrintose parduotuvėlese turėčiau ieškoti pigesnių vaisių ir daržovių. Neklydau – parsinešiau gan didelę kekę bananų, kuri ten kainavo 2000 vonų, kai prekybos centre už tiek tektų pakloti dvigubai ar dar daugiau. Be to, užtikau korėjietiškų saldumynų kampelį. Dalis jų panašūs į japoniškus daifuku, bet kiti anksčiau niekur nematyti. Reikės vis nusipirkti ir po truputį išragauti.

Rytoj laisvadienis, didesnę laiko dalį turėčiau praleisti rytinėje Seulo dalyje. Jeigu aptiksiu ką įdomaus, pranešiu :)

Posted 2011/03/01 by linasd in Pietų Korėja

Tagged with , , ,

One response to “싼 바나나

Subscribe to comments with RSS.

  1. Smagu tau, kad nors kazkakada gali pasijausti milijonieriumi……..

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: