Ketvirtadienis – šeštadienis   2 comments

Štai ir pirmasis rašinėlis tiesiai iš Seulo. Jau trečia diena kaip esu čia. Per tą laiką pavyko pavaikščioti po patį miestą, pavalgyti korėjietiško maisto, rasti draugų korėjiečių, pamatyti universitetą ir įsikurti bendrabutyje. Bet gal reikėtų pradėti nuo skrydžio.


Pati kelionė buvo be jokių nuotykių, viskas kaip numatyta ir jau patirta per tiek pat ilgą kelionę į Japoniją. T.y. geri, valgai, žiūri pro langą, žiūri filmą, geri, eini iki tualeto, bandai užmigti, kelis kartus prabundi, sėdi nesuprasdamas ar jau diena, ar vidurys nakties, bandai dar miegoti, valgai ir galiausiai nusileidus kiek apsvaigęs ir sustingusiom kojom džiaugiesi atvykęs į naują vietą. Todėl vienintelis didesnis nustebimas buvo tik tas, kad lėktuve be mūsų dviejų (manęs ir taip pat iš VDU vykstančios A) buvo dar vienas lietuvis, vykęs pagal mainų programą mokytis Seule.

Pirmas Korėjos vaizdas - kelios išsibarsčiusios salos

Nusileidus pasitiko pavasariški orai (+7 ir šviečianti saulė), nepriekabūs pasų tikrintojai (labai greitai praleido, be jokių klausimų) ir A universiteto studentas “draugelis“ (buddy), sureguliavęs nuvykimą į miesto centrą. Iš karto nuvažiavom su autobusu į Dongguk universiteto bendrabutį, ten A gavo kambarį, o aš galėjau pasilikti didijį bagažą, kad man nereikėtų jo temptis pas CouchSurfing apgyvendintoją. Ta proga kartu su naujais studentais ėjom pavalgyti į mažą užeigėlę, kurią galima pavadinti korėjietiško greitojo maisto restoranu. Kainos nedidelės, porcijos irgi neperdidžiausios, bet pavalgyti užtenka. Išbandžiau šaltą grikinių makaronų sriubą, tofu kimštą ryžiais (šitas valgis jau buvo pažįstamas) ir, aišku, kimči. Paliko neblogą įspūdį, nors ir nieko per daug stebuklingo :-)

 

Grikiniai makaroniukai

Diena baigėsi Seulo metro išbandymu. Jo sistema pakankamai aiški, nesunku susigaudyti net ir pirmą kartą. O kelionės prisireikė, nes vykau į vakarinę miesto dalį pas per SC surastą Džiuną – korėjietį dailininką-rašytoją-muzikantą. Labai malonus vyrukas, prisikalbėjom apie įvairiausius dalykus, daug iš pirmų lūpų sužinojau apie gyvenimą Korėjoje.

Antroji diena praėjo praktiškai vien tik bevaikštant po Seulą. Apėjau dalį centro, o paskui pėsčiom patraukiau atgal pas Džiuną. Iki jo gal 10 km, o žemėlapio gero neturėjau, tai su paklydimais ir ėjimais tiesiai per aplinkui viskas užtruko virš 2 valandų. Bet tai padėjo susidaryti kiek platesnį įspūdį apie miestą. Po pabuvimo čia tik vieną dieną Seulas atrodo įprastas tuo, jog tai toks pats greitas, skubantis miestas, kaip ir kiti pasaulio megapoliai: eismas intensyvus, žmonių daug, gyvenimas verda.

Nori nenori būnant čia man nepavyksta išvengti lyginimo su Tokijumi, nes taip jau nutinka kai pabūni vienoje šalyje, o paskui tenka nuvykti į šalimais esančią kitą, tampriai susijusią su pirmaja kutūriškai, istoriškai ir visaip kitaip. Vaikščiojant vis kyla mintys “va čia tai kaip Tokijuj“, “o čia jau kitaip“, ir pan. Jei konkrečiau, tai į Tokijų Seulas panašus daug kuo: savo gatvėmis su daugybe mažų parduotuvėlių ir įstaigėlių; vienų vietų naujumu, o kitų senumu; įpročiais prekes reklamuoti pasamdant gatvėje šūkaliojantį “rėksnį“… galų gale ir žmonės labai panašūs. Tačiau tuo pačiu išlieka ir jausmas, kad viskas Seule erdviau, ne taip suspausta. Prie to prisideda ir tai, kad miestas įkurtas kalvotoje vietovėje, todėl dažnai matosi horizontas – tolumoje kyšantis kalnas ar pan. Tokijuje, priešingai, kiek bežiūrėtum, žvilgsnis visada atsiremia į pastatų sienas. Šis kalvotumas tikriausiai prisideda ir prie dar vieno skirtingumo – Seule beveik nėra dviračių, tik vienas kitas kartais pravažiuoja. Bet čia tik tokie visai pradiniai įspūdžiai :)


Galiausiai lieka ši diena, kada jau sėdžiu bendrabutyje ir rašau šį rašinėlį. Iš ryto vėl dardėjau su metro iki artimiausios savo universiteto stotelės. Ten mane pasitiko maniškis “draugelis“, su kurio pagalba atlikom keletą formalumų ir galiausiai gavau kampelį su lova, stalu, spintele ir interneto kabeliu, kur praleisiu ateinančius tris mėnesius. Šiaip bendrabutis atrodo visiškai naujas, neaptrintas, tvarkingas, su kortelinėm spynom visose duryse, mechaniniais langų roletais, kiekvienam kambaryje po dušą ir tualetą. Žodžiu, modernu :) Ko trūksta, tai patalynės. Dėl nežinomų priežasčių jos neduoda, todėl reikėjo eiti į netoliese esantį turgelį ir paklojus 20 000 vonų nusipirkti koldrą su paklode. Taip pat ir internetas kažkoks banguotas: kartais patvirtina visas tas naujienas, kad Pietų Korėjoj jis sparčiausias, bet kartais sustoja ir neatsidaro jokie puslapiai.

Jeigu dar apie trūkumus, tai pasigendu ir virtuvės. Jos bendrabutyje nėra, todėl galima arba valgyti kažkur mieste, arba eiti į valgyklą, arba pasišildyti kokį pusfabrikatį hole esančioje mikrobanginėje. Matomai teks pakentėti kurį laiką nieko pačiam negaminant ir daugiausiai valgyti valgykloje. Ji taip pat su savais ypatumais, nes kiekvienas bendrabučio gyventojas būna priverstas kas mėnesį nusipirkti 40 talonų, už kuriuos galima gauti 40 porcijų maisto. Gerai nors tiek, kad dalį tos porcijos sudaro valgiai, kurių galima dėtis tiek, kiek norisi. Pavyzdžiui, ryžiai, salotos, kimchi (ir kitokios marinuotos daržovės). Tuo tarpu visokie troškiniai ar sriubos (1-2 rūšių) būna sunormuotos. Jeigu atsimeta visi mėsiški valgiai, tai ir lieka, kad prisikrauni kalną ryžių, salotų ir paskaninimui įsidedi kažkiek aštriųjų kimči. Na, bent jau taip buvo per pirmąjį šiandienos valgymą. Tikiuosi, kad kitais kartais atsiras daugiau įvairovės.

Pabaigai pora praktinių pastebėjimų (dėl šviežių įspūdžių galiu ir klysti, vėliau pataisysiu arba mane dabar pataisykite):

  • Lietuvoje neįmanoma išsikeisti korėjietiškų vonų, o užsienyje išsiimant pinigus iš bankomato, maniškis bankas pasisavina 2% sumos (čia aš apie SEB), todėl paskaičiavau, kad mažiausiai prarandama litus keičiant į eurus, o juos vėliau jau išsikeitinėjant Korėjoj. Kursas čia geras, o bankai neima jokio keitimo mokesčio, todėl galima keitaliotis norimą sumą, nebūtina viską iš karto. Tik tiek, kad oro uosto keityklos, net jeigu jos ir yra banko skyriai, naudojasi proga ir siūlo prastą kursą. Todėl pagrindinius keitimus reikėtų palikti jau nusigavus į miestą. Ten pagrindiniuose bankuose kursas yra praktiškai identiškas. Pavyzdžiui, oro uoste už 1 eurą davė 1491 voną, o mieste jau 1529 vonus. Atsiskaityti kortele taip pat daug kur galima, šiandien bandžiau ir nebuvo jokių nesklandumų. Net PIN kodo nereikėjo suvesti, užteko parašo :)
  • Elektra tokia pati kaip Lietuvoj (išskyrus tai, kad dažnis 60Hz, o ne 50), lizdai irgi. Todėl nereikia jokių adapterių ar kitokių prietaisų.
  • Šiaip apie kainas (iš to, ką jau pastebėjau/pirkau): pavažiavimas metro – 2Lt (kaina kyla važiuojant ilgesnį nei 5 km atstumą); iš oro uosto iki centro su autobusu kainuoja apie 23Lt, o su metro – apie 8Lt; patiekalas pigesnėje vietoje – apie 11Lt, brangesnėje – apie 20Lt; didelis gabalas tofu – 2,7Lt; skardinė gėrimo – 2Lt; mažo butuko nuoma – 230Lt (bet čia labai dideli užstatai, siekiantys 10 000Lt ir daugiau + sutartis bent 2 metams), tuo tarpu laikina kambariuko nuoma be užstato jau apie 700Lt, panašiai tiek kainuoja ir bendrabutis.

Tiek šiam kartui.

Posted 2011/02/26 by linasd in Pietų Korėja

Tagged with , , , , , , ,

2 responses to “Ketvirtadienis – šeštadienis

Subscribe to comments with RSS.

  1. Bet tai nėra brangi ta Korėja. Kažkaip įsivaizdavau, kad turėtų būt brangesnė už Prancūziją, o kainos kaip Lietuvoj beveik.

    • Ne, neatrodo, kad čia brangu. Nors dar ne į visų dalykų kainas įsigilinau. Bet daug kur rašo, kad pragyvenimo kaina Korėjoje yra gerokai mažesnė nei kitose tokio pačio ekonominio lygio valstybėse. O kai sužinai, kad vidutinis atlyginimas yra 2-3 milijonai vonų, o butuką gali gauti už 100 000 per mėnesį, tai atrodo, kad su pinigais čia žmonės neturėtų turėti didelių problemų :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: