Geltonų plytų kelias   2 comments

Taip jau susiklostė, kad visi mano bandymai sugrįžti į Rytų Aziją ir aplankyti Pietų Korėją užtruko apie metus. Pernai pavasarį lydėjo kelios nesėkmes: nors buvau priimtas į Kyung Hee universitetą, VDU stipendijų skyrimo komisija, kreivai pažiūrėjusi į mano norus intensyviai mokytis korėjiečių kalbos, finansavimo taip ir neskyrė, o iš europietiško ASEM-DUO fondo taip pat nepavyko nieko gauti. Ką gi… Teko susitaikyti ir laukti rudeninės atrankos. Šįkart viskas pavyko sklandžiai: gavau vietą Chung-Ang universitete, o palikęs nuošalyje planus gilintis į kalbą, padariau geresnį įspūdį ir VDU komisijai.

Visos derybos su Chung-Ang iš pradžių vyko kažkaip vangiai, nelabai jie man atrašinėdavo, bet paskui įsibėgėjo ir dabar žinau jau nemažai būsimų detalių. Kai kurios iš jų keistokos:

  • tik nuvykus reikės sumokėti bendrabučio nuomą už visą laikotarpį (už keturis mėnesius – kiek daugiau nei pusantro milijono wonų :-));
  • privaloma kartu su bendrabučiu išsipirkti maitinimą, kuris ne tiek jau mažai kainuoja, o ar ten bus veganiško maisto taip ir neaišku (be to, pačiam bendrabutyje nebus jokios virtuvės);
  • bendrabučio taisyklės teoriškai gan griežtos, su visokiom baudų taškų sistemom, lyčių segregacija, pagrindinių durų rakinimais naktį ir pan.;
  • nebus duodama jokia patalynė; ir t.t.

Bus matyti kaip visa tai praktikoje atrodys…

Kadangi Seule būsiu dviem dienom anksčiau nei priėmimas į bendrabutį, teko ieškotis kur gyventi. Kaip visada nenuvylė CouchSurfing, bet parašinėti teko, nes iš pirmų 4-5 žmonių atsako taip ir nesulaukiau. Tačiau dabar jau panašu, jog tas dvi dienas būsiu apsistojęs dviejų korėjiečių studentų bute :-) Po šios žinios nelabai ir liko didesnių pasiruošiamųjų darbų, galima laukti skrydžio.

Pabaigai šiaip pasidalinimas patirtimi su tais, kuriuos domina išvykimas į Pietų Korėją. Kaip supratau pats ieškodamas informacijos, lietuvaičiams ten patekti yra du pagrindiniai keliai. Pirmasis – mokytis Lietuvos universitete, kuris pasirašęs sutartis su Korėjos universitetais. Tuomet užtenka keliauti į užsienio ryšių skyrių ir paklausti apie išvykimo sąlygas, konkursus, stipendijas ir t.t.

Antrasis (savarankiškesnis) kelias – sekti NIIED, kuris administruoja valstybinių Korėjos stipendijų teikimą, puslapį. Į jas gali pretenduoti mokyklas bebaigiantys moksleiviai, norintys išvykti bakalauro studijoms, bakalaurą baigiantieji – magistrantūrai, o magistrantai – doktorantūrai. Stipendijos visai geros, tačiau vietų skaičius gan ribotas, o tai sudaro ir nemažą konkurenciją. Be to, kasmet gali dalyvauti tik tam tikrų šalių piliečiai. Pavyzdžiui, lietuviai šiemet negali teikti paraiškų magistro/daktaro studijoms. Tačiau kad šis būdas įmanomas parodo keli ankstesniais metais NIIED stipendijas laimėje Lietuvos studentai.

Žinoma, yra ir trečias kelias – ieškoti universiteto ir už jį mokėti patiems :)

Ir jau visai pabaigos pabaigai – gal kažkam pravers žinia, kad skrydis su Olandijos KLM avialinijom buvo gerokai pigesnis nei su bet kuriomis kitomis, nors ir nepirkau bilieto labai iš anksto.

Nuotrauka: hojusaram

Posted 2011/02/17 by linasd in Pietų Korėja

Tagged with , , ,

2 responses to “Geltonų plytų kelias

Subscribe to comments with RSS.

  1. Sveikas, o vykstant pagal NIIED ,jeigu nori mokytis bakalauro studijoms tavo galimybės skaičiuojamos pagal pažymių vidurkį?
    Ir ar NIIIED turi kokį sąrašiuką specialybių kurias tik remia ar galima stot į bet kur, bele tik universitetas priima? :D

    • Tikslių reikalavimų nežinau, neprireikė pačiam su NIIED draugauti :-) Reikėtų lįsti į jo puslapį ir paskaitinėti kas ten ir kaip.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: